zadra5253

Teatrzyk realistyczny, więc nie bardzo śmieszny
Written by Sławomira Walczewska   
Monday, 01 October 2012 10:52

czyli

horror nasz polski notoryczny

oparty na faktach (oczywiście, autentycznych!)

Rada Europy (lekko znudzona): Nie powinno być tak, że ktoś kogoś bije, np. że mężczyźni biją kobiety. To bardzo źle. Dlatego taką konwencję wam tu podsuwamy

(chytrze podsuwają)

zgodnie z którą należy stosować konieczne środki, aby promować zmiany w społecznych i kulturowych wzorcach zachowań kobiet i mężczyzn w celu wykorzenienia uprzedzeń, zwyczajów, tradycji i wszelkich innych praktyk opartych na pojęciu niższości kobiet lub na stereotypowych rolach kobiet i mężczyzn.

Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin (święcie oburzony): Na litość boską! Na rany Chrystusa, Pana naszego, w Trójcy Świętej jedynego! Co to, to nie. Po moim trupie. Jako minister sprawiedliwości stoję na straży Koś… pardon, sprawiedliwości, i zaznaczam, że niepokojącym wręcz jest, aby jakaś rada jakiejś Europy narzucała nam pakta i konwencje – nam, katolikom polskim, narodowym, tradycyjnym z dziada pradziada. Promować zmiany? A co to, źle nam? Ugotowane mamy, posprzątane, dziatwa oporządzona, cicha niewiasta po domu wdzięcznie się snuje. Pojęcie niższości kobiet i stereotypowe role? To co jest, sprawiedliwe jest, słuszne i zbawienne. Europa Europą, a sprawiedliwość musi być po tradycyjnej stronie. Aha, i jeszcze personalizm chrześcijański należy uwzględnić.

Chór feministek (Nie wie, czy się śmiać, czy płakać.)

(...)
more on printed Zadra
 

fio

© 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt: Olison's Project - usługi graficzne. Wykonanie: zecernia.net - strony www